DİZAYN Layer 1 KALİTE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Durum Tespit Muayenesi Ve Duruş KontrolleriHer tür yapının bakım ve tamir faaliyetlerinin belirli bir plan dahilinde yürütülebilmesi amacıyla yapının mevcut durumunun tespit edilmesi gereklidir. Ürün, işletme, çevre vb. koşulların etkileri sebebiyle belirli bir çalışma süresinin ardından muayene edilir. Böylece tamir veya değişim gereksinimlerinin belirli bölgelerde uygulanması sağlanabilir. Bu sayede ürünün çalışma kalitesi ve ömrünün arttırılması sağlanır.

Enerji Santralleri Duruş Kontrolleri 

Enerji Santralleri, belirli bir çalışma saatinin üzerinde sistemin durdurulmasına ve muayene edilmesine ihtiyaç duyarlar. Bu faaliyet, enerji santralinde çalışmakta olan ekipmanların güvenli ve verimli çalışmasını sağlamak amacı ile yürütülür. Sistem içerisindeki herhangi bir ekipmanın çalışma esnasında hasara uğraması daha büyük maliyet kayıplarına yol açabileceğinden, ilgili sürelerde sistemin ve bağlı ekipmanların kontrolü işletme güvenliği ve verimliliği açısından zaruridir.

Faydaları ve Özellikleri:

  • Potansiyel hasarları ve üretim kayıplarını önler.
  • Güvenli çalışma koşulları ve standart ve mevzuatlara uygunluk sağlar.
  • Sistemdeki ekipmanların tamir veya değişim gereksinimlerini belirler ve bunların uygun biçimde yapılmasını sağlar.
  • Duruş süresini azaltarak üretim kaybınızı minimize eder ve maliyetlerinizi aaltır.
  • Risk yönetimi için gerekli verileri ve öncelikleri tespit eder.

Ayrıca tren yollarındaki rayların kontrolleri ve tren akslarının ve tekerlerinin periyodik kontrolleri gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar ile yapılmaktadır.

©2018 - Dizayn Mühendislik Tüm Hakları Saklıdır TTR BİLİŞİM