DİZAYN Layer 1 KALİTE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Marmaray BC1 projesinin muayene faaliyetlerini başarıyla tamamladık

29 Ekim'de kullanıma açılmış olan Marmaray BC1 tüp geçit projesinde başarılı bir şekilde muayene faaliyetlerini tamamladığımızı duyurmaktan gurur duyarız.

İstanbul'un Avrupa ve Asya yakalarındaki demiryolu hatlarını İstanbul Boğazı altından geçen bir tüp tünelle birleştiren 76 km lik bir demiryolu iyileştirme ve geliştirme projesi olan Marmaray “Asrın Projesi” olarak adlandırılmış ve dünyadaki en önemli projelerden biri olarak kabul edilmektedir. Proje'nin en önemli etabı kabul edilen Boğaz Geçişi kısmı (BC1 Sözleşmesi) Taisei/Kumagei-Gama-Nurol Ortak Girişimi tarafından yürütülmüştür. Maliyeti 3,3 milyar lira olan Boğaz Geçişi kısmı Eminönü ve Üsküdar arasında batırılmış, toplam uzunluğu 1.387 metre olan 11 adet tüp tünelden oluşmaktadır. Batırma tünelin yüksekliği 8,75 metre, genişliği ise 15,5 metredir.

DQE, BC1 kısmındaki Tahribatsız Muayene (RT, UT, MT, PT, VT, UT/PA), Kaynakçı testleri, WPS ve PQR hizmetlerine 2005 yılında başlamış ve çelik yapının tamamlandığı 2011 yılında başarıyla teslim etmiştir. Referans mektubumuzu görmek için lütfen tıklayınız.

©2018 - Dizayn Mühendislik Tüm Hakları Saklıdır TTR BİLİŞİM